HORMONRENDSZER - TÁPLÁLKOZÁS
Kedves Olvasók!
Ahogyan ígértem, itt egy olyan újabb működés, ami az emberi szervezetben láthatatlanul zajlik ,kicsit mindenki számára érthetővé téve.
Ma a hormonrendszerünkről írok nektek. Hát azt kell mondjam, a Jóisten zseniálisan kitalálta :)!
A kulcsmondat: MINDEN MINDENNEL ÖSSZEFÜGG ! :)
Ha le akarjuk egyszerűsíteni a hormonok működését, akkor egy láncreakciót képzeljünk el. Az agyban termelődnek bizonyos anyagok, melyek eljutnak a különböző célszervekhez, ahol hormonok termelődnek, amelyek szintje egyrészt küld egy visszajelzést az agyba , hogy gátolja a túltermelődést, másrészt különböző folyamatokat indít be az emberi testben. A csalafintaság az, hogy egy bizonyos működéshez pl. tápanyagfelhasználás, csontépítés, izomépítés, nemi működések többféle hormon is szükséges, tehát a folyamat nem csak fel-le zajlik, hanem keresztbe kasul :) Így ,ha egy hormonfolyamatba valami hiba csúszik, akkor az befolyásolni fogja a többi folyamatot is. Ezért van az, hogy ritka, hogy csak egy szálon pl. pajzsmirigy hormonproblémák esetén ne társuljon rögtön egy szánhidrát anyagcserét befolyásoló hormonprobléma aztán ez szépen gyűrűzhet tovább pl nőknél ösztrogénszint változásokkal és így tovább...és ez csak egy példa volt a sok közül.. Nem véletlen, hogy mondjuk a korunk női civilizációs betegségének is nevezhető policisztás ovárium szindrómájának terápiájában általában( és mint védőnő, munkatapasztalatból is mondhatom,hogy) egyéb kezelések mellett egy szénhidrát diéta hozza meg az áhított sikert (ez esetben a nehéz teherbeesés után a gyermekáldást) . De hozhatnám példának az inzulinrezisztenciát, amihez általában pajzsmirigyproblémák társulnak, ahol szintén a megfelelő diéta hozza a tartós megoldást, azt hogy kevesebb gyógyszerrel vagy gyógyszer nélkül szinten lehessen tartani a folyamatokat.
A táplálkozásunkkal:
Befolyásoljuk a szénhidrát anyagcserénket(melyeket hormonok irányítanak), ami a fent olvasott problémakörökre megoldás lehet.
Amennyiben a több szálon megjelent problémával állunk szemben, egy ponton jótékonyan befolyásoljuk a folyamatot, az jó hatással lesz a többi folyamatra is. Akkor is ha nem az a fő, vagy kiinduló probléma.
Beviszünk olyan ásványi anyagokat és vitaminokat, amelyek szintén szükségesek a hormonok képződéséhez, a hormonokat képző szervek megfelelő működéséhez.
Összegezve tehát a mondandómat...el sem tudjuk képzelni a táplálkozásunk mi mindenre kihat, hogy mekkora eszköz a kezünkben arra, hogy egészségesek maradjunk, egészségesebbé váljunk. Mennyi gyógyszerszedést, fizikai és lelki fájdalmat megspórolhatnánk ha odafigyelünk rá...Szerintem érdemes! :)
Megjegyzések
Megjegyzés küldése